Sítě proti hmyzu

Nedílnou součástí moderního bydlení je i zamezení přístupu nepříjemnému hmyzu do našich obydlí. Něčím takovým jsou právě sítě proti hmyzu. Jejich rozmanité tvary a typy konstrukcí se přizpůsobí téměř jakémukoliv oknu. Můžete tak naplno větrat a zajistit tak přísun čerstvého vzduch a to i v nočních hodinách.

Sítě proti hmyzu do oken

Pevné sítě

zásadní výhodou těchto sítí je nízká pořizovací cena. Jejich využití je zejména tam, kde není nutný přístup na venkovní parapety. Podle konstrukce okna se pak musí zvolit správný typ pevných sítí. V zásadě jsou dva základní typy. Montáž na otočné háčky, kde se nemusí vrtat do rámu okna a montáž na háčky, které se musí chytit do rámu okna.

Posuvné sítě

tento typ sítí využijeme zejména tam, kde je v blízkosti okna příliš málo prostoru a kde naopak potřebujeme přístup k parapetu. Je oblíben pro svůj tichý chod a mechanizmus, který zaručuje opravdu dlouhou životnost.

Rolovací sítě

tento typ sítě se dá použít tam, kde potřebujeme přístup k parapetům. Díky tomu, že je síť navinutá na pružinové hřídeli je ovládání této sítě velice jednoduché a rychlé. Navíc se dá použít i jako síť do střešních oken.

Plisé sítě (skládané sítě)

tento typ sítí lze použít na velké okenní otvory. Skládaná síťovina vypadá velice elegantně a odlehčeně a je odolná i vysoké frekvenci užívání. Nemá napínací mechanismus a díky tomu je její ovládání velmi snadné. Vyrábí se v horizontálním i vertikálním provedení.

Sítě proti hmyzu do dveří

Síťové dveře

patří k nejjednodušším a nejoblíbenějším sítím do balkonových dveří. Jednoduchá hliníková konstrukce s pružinovými panty zajišťuje dlouhou životnost tohoto typu sítí. V neposlední řadě jsme schopni Vám do síťových dveří instalovat i průlez pro Vašeho chlupatého mazlíčka aby nebyl instalací nijak omezen v pohybu, na který byl zvyklý.

Posuvné sítě do dveří

stejně jako u posuvných sítí do oken se dá tento typ využít tam, kde máme kolem dveří příliš málo prostoru, nebo v kombinaci s posuvnými dveřmi. Ovládaní je jednoduché, nehlučné a vhodné tam, kde je vyšší frekvence pohybu.

Rolovací sítě proti hmyzu

se dají použít téměř do všech typů balkonových dveří či francouzských oken. Vyrábí se ve dvou základních typech a to v horizontálním a vertikálním. Oblý tvar schránky a malý rozměr vodících lišt téměř nenarušují vzhled okna.

Plisé sítě (skládané sítě)

prakticky stejné využití jako u okenních otvorů, vhodné na větší terasy. Tato síť zajišťuje i bezbariérový přístup.