Žaluzie

Dnes zcela jistě nejpoužívanějším způsobem zastínění. Velkou výhodou je cenová dostupnost, plynulá regulace intenzity světla v místnosti a také (díky výběru široké škály barevných variací) jako elegantní doplněk Vašeho interiéru.

Horizontální žaluzie

Meziskelní

prakticky se tento typ nechá použít pro všechny typy oken. S tímto typem žaluzie jsme schopni zastínit i atypická okna (šikmá, lomená i oblouková). Žaluzie se ovládá šňůrkou a tyčkou.

Praktik

především pro plastová, hliníková a dřevěná eurookna. Díky použití kvalitních komponentů mají tyto žaluzie opravdu dlouhou životnost a funkčnost. Ovládání je velice jednoduché a to nekonečným řetízkem. Je zde možnost přidat i brzdu do převodového mechanismu, takže žaluzie drží v jakékoliv poloze i bez fixace řetízku.

Luxor

stejně jako u žaluzií praktik se tento typ žaluzií hodí do nových plastových, hliníkových a dřevěných eurooken. Jedná se však o motoricky ovládanou žaluzii s ovládáním na dálku (až 150m). Napájení je zajištěno solární baterií, která je součástí horní lišty žaluzie.

Vertikální žaluzie

Svou funkčností a použitím mají obdobné vlastnosti jako žaluzie horizontální. Tímto typem žaluzie jste však schopni zastínit velké plochy a díky tomu tak vertikální žaluzie výrazně dokreslují Váš interiér. I díky tomu patří dodnes mezi velice oblíbený typ.

Plisé žaluzie

Elegantní a moderní způsob zastínění okenních výplní. Díky použití velice tenkých a jemných látek se hodí především do těch interiérů, kde není nutné přímé zatemnění. Navíc ve složeném stavu jen minimálně zmenší průhled okna.

Žaluzie do střešních oken

Stínící prvky do střešního okna musí proti standardním oknům splňovat mnohem náročnější konstrukční parametry aby měli 100% funkčnost. I přesto jsme schopni Vám dodat velmi kvalitní zastínění prakticky do jakéhokoliv střešního okna. Prvky žaluzie se dodávají v povrchové úpravě přírodního eloxovaného hliníku.

Japonské stěny

jsou nejen velmi elegantním způsobem zastínění interiéru, ale také výborným dekorativním prvkem vhodným zejména na větší prosklené plochy, ale také na rozdělení obývacích prostor. Například kuchyně a jídelního koutu, nebo mezi obývacím a jídelním prostorem. V nabídce máme téměř 400 druhů látek, které se dají vzájemně kombinovat.

Japonské stěny typu SKYLINE

jsou dalším stupněm zastínění v japonském stylu. Tento typ umožní zastínit i menší plochy než výše uvedené „japonské stěny“ a to především díky použití užších textilních pruhů, které mají na šíři pouhých 430 mm. Jejich zavěšení je velice jednoduché stejně jako manipulace a jsou prakticky i technicky dokonalé...

Předokenní žaluzie

jsou vysoce efektivním termoregulačním a zastiňujícím prvkem nejen obytných prostor, ale také průmyslových a kancelářských. Zachycují sluneční a tepelné záření ještě před skleněnou výplní budov a tím tak zlepšují klima v místnostech a šetří tak i energie na termoregulaci interiéru. Jsou celkem 3 typy lamel, které se používají na předokenních žaluziích a těmi jsou typy C, S a Z. Lamely mají šíři od 50 do 90 mm.